Învăţământ gimnazial şi liceal

Lista liceelor, gimnazilor r-ul Sîngerei

Nr.

d/o

Denumirea instituţiilor r.Sîngerei Tel.

serviciu

N.P.

directorului

N.P. adjunctului

E-mail de serviciul

Licee

1. „D.Cantemir” or. Sîngerei 2-10-59 Gavrilova Larisa Davîdova Elena cantemir_litei@mail.ru
2. „Olimp”

Or.Sîngerei

2-10-39 Şîşcanu Ludmila

 

Dobrojan Larisa siscanu.ludmila@mail.ru
3. „M. Eminescu” or.Sîngerei 2-32-57 Melinte Nicolae

                  

Jigău Ion lc_mihai_eminescu@yahoo.com
4. „A.Agapie”

s.Pepeni

42-6-94

 

Rudei Liuba

 

Turea Maria

Ojog Lidia

liceul.pepeni@gmail.com
5. „N.Casso” s. Chişcăreni 41-2-59

41-0-64

Crăciun Viorica

 

nicolaecasso@mail.ru
6. „P.Halippa” s.Cubolta 58-3-32 Osoianu Valentina pan_halippa@yahoo.com
7. „I.Creangă”

Rădoaia

37-3-87

 

Petrov Vitalie Vizitiu Iulia liceulioncreanga2017@gmail.com

Gimnazii

1. Or. Sîngerei „A.Crihan 2-87-68

 

Curciuc Elizaveta

 

Gorbuli Aliona gorbuli_a@mail.ru
2. s. Alexandreni

„Vitalie Ceban”

71-3-68 Popescu Tatiana

 

Covăţica Valentina crrct-speranta@mail.ru
3. „A.Russo”

s. Sîngereii Noi

73-3-67

73-5-87

Caplinscaia

V-na

 

Banaru Svetlana caplinscaiaval@gmail.com
4. s. Bălăşeşti 92-0-29 Popa Mihail

 

Harghel Eugenia maria.popa.78@mail.ru
5. „Luceafărul” or Biruinţa 60-2-21 Vechiu Natalia

 

Zîcu Svetlana liceul_luceafarul@yahoo.com
6. Bilicenii Noi 32-3-46 Goraș Cristina

 

biliceniinoild@mail.ru
7. s. Bilicenii Vechi

„Valentin Mereniuc”

33-4-78 Vizir Natalia

 

Bajura Elena gimnaziumereniuc@gmail.com
8. s. Bursuceni 56-2-66 Tcaci Ala

 

gimnaziul.bursuceni@mail.ru
9. s.Ciuciueni 50-3-17 Albu Angela

 

Morozov Tatiana gmzciuciueni@mail.ru
10. s. Cotiujenii Mici „D.Matcovschi” 63-3-79 Budeanu Rodica

 

Harabajiu  Elena dgimnaziu@mail.ru

 

11. s.Copăceni

,,A.Păunescu”

30-3-41

30-7-29

Mițic Victoria

 

Purice Ludmila gimnaziu.copaceni@gmail.com
12. s. Cozeşti 92-7-37 Cavca Olesea ms.maria.balan@mail.ru
13. s.Dumbrăviţa „V.Matei” 43-2-78 Vlas Tamara

 

  dumbravita@mail.ru
14. s. Dobrogea Veche 59-3-19 Bîrsan Elena Șcerbacova Aliona gimndobrogea@mail.ru
15. s.Drăgănești „V.Alecsandri” 39-3-15

 

Plotnic Constantin

 

Cristinoi Natalia gimnaziuldraganesti@gmail.com
16. s. Flămînzeni

„I.Bodiu”

 

36-8-51 Cumpătă Lilia

 

Dobîndă Viorica

 

cumpatalilia@mail.ru
17. s. Grigorăuca 51-3-19 Grădinar Antonina

 

Botnariuc Ludmila tonya-gradinar@mail.ru
18. s. Heciul Vechi

„Nicolae Dabija”

54-0-67 Negru

Ion

 

Ciobanu Alexandra gimheciulvechi@gmail.com
19. s. Heciul Nou

„Grigore Vieru”

57-3-11

 

Cuşnir

Stela

 

Solomeanîi

Velena

stelaslavic@inbox.ru
20. s. Iezărenii Vechi „S.Rădăuțan” 34-3-44 Chisaru Viorica

 

Cabina Iulia gimnaziul.iezareniivechi@mail.ru
21. s.Mărineşti 53-9-03 Razlog

Raisa

 

razlog.raisa@mail.ru
22. s.Mihailovca 35-3-54 Crihan Ecaterina

 

gim – mihailovca@yandex.ru
23. s.Mîndreştii Noi

„Ion Vatamanu”

45-3-52 Sanduleac Stela

 

Voinițchi Vera stela.sanduleac@mail.ru
24. s. Petrovca

„Mihai Dolgan”

35-6-81 Chiferiuc Natalia

 

gim_petrovca@mail.ru
25. s.Prepeliţa „I.Ignatiuc” 52-5-87 Eremei Svetlana

 

erimeisvetlana@gmail.com
26. s.Sl.Chişcăreni 41-3-98 Ţurcan Valentina

 

turcanvn@gmail.com
27. s.Sloveanca „Catinca şi Ilie Galben” 92-2-87 Galben Svetlana

 

Petrari Viorica s.galben@yahoo.com
28. s.Ţambula 31-7-98 Solodscaia Natalia

 

  gimnaziatambula@mail.ru
29. s.Ţîpleşti 44-6-11  Blid Nina

 

nina.blid.81@mail.ru
30. s. Ţîpleţeşti Chiu Olga

Școală primară grădiniță

1. s.Alexeuca 93-1-39 Bătrînescu Silvia

 

silvia.batrinescu@mail.ru
2. s. Bobletici 92-1-24 Botnari Valentina valentina.botnari@gmail.com

Învățământ extracurricular

1. CCA or. Sîngerei 2-37-62 Dorojneac Stela

 

Ivancea Iurie cca_singerei@mail.ru
2. CCA s. Chişcăreni 41-5-05 Mereuţă Gheorghe

 

Pănăguță Elena ccacachiscareni@gmail.com
3. Şcoala sportivă

,,D.Atanasov” or. Sîngerei

2-25-83 Midrigan Viorel Codrean Ala scoalasportsg@mail.ru
4. Centrul de Formare Profesională s. Grigorăuca

 

51-6-40 Sporneac Natalia
5. Şcoala Profesională

s. Alexandreni

60-5-15 Pavliuţcaia Valentina